I Ty możesz zostać Gwiazdorem!

Poznań - 9 stycznia 2012

W grudniu 2011 roku pracownicy poznańskiego Oddziału Kancelarii przyłączyli się do akcji świątecznej: „ZOSTAŃ GWIAZDOREM”. Do udziału w akcji mogli zgłaszać się wszyscy chętni, którzy w tym szczególnym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, chcieli wesprzeć rodziny z dziećmi, potrzebujące pomocy materialnej. O jej przebieg zapytaliśmy koordynującą akcję Renatę Moritz z Oddziału Poznań.


- Braliście udział w akcji świątecznej „ZOSTAŃ GWIAZDOREM” – na czym polegała ta akcja?

Wystarczy zgłosić swój udział oraz określić zakres oferowanej pomocy. Każdy z uczestników, wraz ze wszelkimi danymi przydzielonej mu rodziny, otrzymał od organizatora listę potrzebnych podstawowych produktów takich jak żywność, ubrania i środki czystości. Oczywiście oprócz wymienionych artykułów niezbędnych do życia codziennego, w przygotowanych przez nas paczkach znalazły się również zabawki i słodycze, dzięki którym dzieci mogły cieszyć się Świętami.

- Skąd wziął się pomysł uczestnictwa?

O akcji dowiedzieliśmy się z ogłoszenia zachęcającego do wzięcia udziału, zamieszczonego w „Gazecie Wyborczej”. Poruszyły nas opisane w artykule historie dzieci, które muszą zmagać się z losem, a rodzice z powodu trudnej sytuacji finansowej nie są w stanie zapewnić im radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też postanowiliśmy pomóc chociaż trochę jednej z potrzebujących rodzin.

- Zamierzacie w kolejnych latach kontynuować udział w tej akcji?

Akcja „ZOSTAŃ GWIAZDOREM” jest akcją dobroczynną i każdy chętny może brać w niej udział. Organizator w podziękowaniu za przygotowanie paczek świątecznych obdarowuje uczestników specjalnymi dyplomami. Jest to dla nas ważna nagroda, którą dodatkowo możemy się pochwalić. Jednak największą wartością jest radość obdarowanych dzieci. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku będzie organizowana podobna akcja i na pewno będziemy chcieli ponownie się przyłączyć. Opowiadając o akcji liczymy, że zachęcimy w ten sposób do udziału innych darczyńców. Możemy zapewnić, że udział w niej przynosi dużą satysfakcję.